9 Nisan 2014 Çarşamba

Su Tesisatcisi Atasehir


                   Su Tesisatçısı Ataşehir


Su tesisatçısı bir arızaya gittiğinde. Arızanın nereden olduğunu tespit etmelidir. Evlerde genellikle bozulan musluk, damlatan sifon, tıkanıklık olan lavabo bu gibi arızalar olur. Ve en çokta sifon arızası olur. Bu klozet modellerinin en çok sıkıntılı olan arızasıdır. Genellikle tamir yoluna gidilir ama pek sonuç alınmaz. Su tesisatçısı bu gibi arızalarda sıkıntı olmasın diye yenisiyle değiştirmelidir.

Su tesisatçısı bir sifon tamirini nasıl yapmalıdır. Öncelikle dolum musluğunu kapatmalıdır. Rezervuarla bağlantı spreli sökülür daha sonra klozetle rezervuar ara vidaları gevşetilerek birbirinden ayrılır. birbirinden ayrılan rezervuar ve klozetin içindeki parçalar sökülmeye başlanır. Bu parçalar söküldükten sonra rezervuarın içi iyice temizlenmelidir. Bunun temizlenmesindeki amaç takılan yeni parçaların zarar görmemesidir.


Yeni takılan parçalar kontrol edilmesi için tekrar ara vidlarıı ile klozetle rezervuar birleştirilir. Bu işlem bittikten sonra sipreli bağlanarak rezervuara su verilir. kontrolleri yapıldıktan sonra sıra basma butonunu montaj etmeye gelir. Basma butonunun montajı malzemenin markasına göre değişir. çekmeli iç iç takım ise ipiyle ayarlanır. Basmalı iç takım ise yan tırnaklarını sökerek ayarlanılabilir.Su tesisatçısı bu sıra ile tamiri yapmalıdır

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder